Projektantka miesiąca: Paulina Kononowicz-Kwaśnik | Jedyne.Takie.Wnętrza

Wzorem w tworzeniu dla Pani Pauliny jest połączenie klasyki ze szlachetnością materiału...

 

Listopadową laureatką programu „Projektant miesiąca” jest Pani Paulina Kononowicz-Kwaśnik, założycielka pracowni Jedyne.Takie.Wnęrza.

Wzorem w tworzeniu dla Pani Pauliny jest połączenie klasyki ze szlachetnością materiału. Kreuje przestrzeń funkcjonalną i wygodną, ale przede wszystkim dopasowaną do domowników, co w dużej mierze pokrywa się z filozofią MASSI.

 

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z kobietą inspiracją.

 

 

 

 

Massi: Kim jest Paulina Kononowicz i jak się zaczęła Twoja przygoda z projektowaniem wnętrz?

Paulina: Przygoda z projektowaniem zaczęła się dość wcześnie - kiedy można już było korzystać z pierwszego oprogramowania komputerowego do projektowania wnętrz. Następnie moja edukacja opierała się na zdobyciu magistra ekonomii, a dopiero później na studiach z architektury wnętrz. Dzięki czemu w codziennej pracy łączę praktyczne podejście - maksymalizując możliwości funkcjonalne projektowanej przestrzeni z elastycznym kreowaniem stylistyki wnętrz, która odzwierciedla oczekiwania moich Klientów, także pod względem budżetu. Oferuję profesjonalną usługę projektowania wnętrz, aktualnie już ponad 12 lat.

 

 

Projekt Pani Pauliny z umywalką nablatową DENI, baterią umywalkową CONCEPCION Black oraz wanną wolnostojącą ELEGANT.

 

 

Massi: Jak poznałaś markę Massi i dlaczego korzystasz naszych produktów?

Paulina: Markę Massi obserwuję od jej początków i doceniam za nowoczesne rozwiązania formy, niebanalną stylistykę, która pozwala urozmaicić wnętrza, a co ważne jakość w akceptowalnym poziomie cenowym.

 

Massi: Projekt łazienki. Od czego zacząć?

Paulina: Od pomiarowania pomieszczenia, aby znaleźć złoty środek w jej zaplanowaniu. Wymiary są kluczowe dla urządzenia funkcjonalnej przestrzeni. Dobór odpowiednich parametrów i wymiarów ceramiki czy armatury ma absolutne pierwszeństwo przed koncepcją stylistyczną.

 

 Projekt Pani Pauliny z umywalką nablatową DENI, baterią umywalkową CONCEPCION Black oraz wanną wolnostojacą ELEGANT i baterią wannową wolnostojącą CONCEPCION Black.

 

 

Massi: Jak zaprojektować funkcjonalną łazienkę?

Paulina: Zaplanować jakie rozwiązania są niezbędne i oczekiwane, a następnie sprawdzić czy są wykonalne w ramach danych ograniczeń/możliwości pomieszczenia. Wanna czy prysznic, gdzie zmieścić pralkę i jaki rodzaj umywalki będzie odpowiedni - pytań jest zawsze wiele. Poznanie potrzeb użytkowników pozwoli na nie odpowiedzieć, a w dalszej kolejności opracować funkcjonalny plan umeblowania łazienki.

 

Massi: Rozwiązania prysznicowe do łazienki: brodzik czy odpływ liniowy?

Paulina: Jedno i drugie rozwiązanie wynika przede wszystkim z możliwości strukturalnych danej łazienki. Często decydują wcześniejsze doświadczenia użytkowników.

 

 

Projekt Pani Pauliny z wanną wolnostojącą ELEGANT oraz baterią wannową wolnostojącą CONCEPCION Black.

 

 

Massi:  Jakie umywalki rekomendujesz swoim klientom: nablatowe, wolnostojące, a może wpuszczane w blat?

Paulina: Rodzaj umywalki jest kwestią decyzji funkcjonalnej. Jeżeli łazienka pełni rolę małej toalety, w której można zaszaleć stylistycznie - wybieram umywalki wolnostojące lub ścienne. Kiedy pojawia się pralka pod blatem - najczęściej jedynym rozwiązaniem jest umywalka wpuszczana w blat. Na ogół jednak, umywalki nablatowe dają dużą swobodę aranżacyjną.

 

 

Projekt Pani Pauliny z umywalką nablatową DENI, baterią umywalkową CONCEPCION Black oraz miską wiszącą wc DECOS Rimless Slim.

 

 

Massi: Jakie trendy w urządzaniu łazienki można będzie zaobserwować na przełomie obecnego i przyszłego roku?

Paulina: Wprowadzanie koloru w każdej postaci. Neutralna kolorystyka bieli, drewna, grafitów już się mocno przesyciła, choć nadal są to ponadczasowe zestawienia. Jeśli ktoś szuka odważniejszych propozycji - świetnym rozwiązaniem jest kolorowa ceramika i armatura czy też ciekawe formy przeszklenia, które można znaleźć w ofercie Massi ;-)

 

 

Projekt Pani Pauliny z umywalką nablatową MOLIS Ice Blue oraz miską wiszącą wc DECOS Rimless Duro. 

 

 

 

 

Na sam koniec, jakże inspirującego wywiadu, nie pozostaje nam nic innego jak życzyć Paulinie dalszego natchnienia do tworzenia ciekawych koncepcji aranżacyjnych, a także dalszych sukcesów w pracy zawodowej.

 

Loading...