Projektantka miesiąca: Dominika Jurczak | DK PROJEKTOWANIE WNĘTRZ

Naszą misją jest tworzenie łazienek, w których użytkownicy mogą w pełni poczuć się sobą...

 

Naszą misją jest tworzenie łazienek, w których użytkownicy mogą w pełni poczuć się sobą. Łazienka to miejsce, w którym zaczynamy i często kończymy dzień. Dlatego warto zorganizować to miejsce tak, aby ułatwiało nam codzienność i sprzyjało dobremu samopoczuciu.

Miedzy innymi  o tym, w jaki sposób spersonalizować wnętrze łazienki i dopasować je do użytkownika opowie nam utalentowana Architektka wnętrz Dominika Jurczak, właścicielka pracowni DK Projektowanie Wnętrz.

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z naszą październikową Projektantką Miesiąca.

 

 

 

 

Massi: Skąd zainteresowania wnętrzarstwem i jak to się zaczęło?

Dominika: Nazywam się Dominika Jurczak i od 19 lat projektuję wnętrza a od 14 lat prowadzę autorską pracownię architektury wnętrz, DK architektura wnętrz. Ze sztuką jestem związana od najmłodszych lat. Już w dzieciństwie wykazywałam talent plastyczny i wysoką wrażliwość estetyczną. Wiedziałam, że moja przyszłość będzie związana z pewnego rodzaju tworzeniem sztuki. W Liceum plastycznym, do którego uczęszczałam podjęłam decyzję o kierunku Architektura wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Krakowska ASP to była wspaniała przygoda i fundament aby zaraz po obronie dyplomu zacząć tworzyć wnętrza na własną rękę. Dziś tworzymy wnętrza w większym składzie i na większą skalę. Każdego dnia staramy się być coraz lepsi w swojej branży.

 

 

Projekt autorstwa Dominiki z wanną wolnostojącą ELEGANT oraz umywalką nablatową DOTI. Fot. @krzysztofczapor

 

Massi: Kolory w łazience – czy jesteś zwolennikiem delikatnych, uniwersalnych barw czy ciekawych i mocnych zestawień kolorystycznych?

Dominika: Czym jest kolor? Każdy odcień, barwa niesie za sobą emocje, odczucia, nieraz wspomnienia. Tak samo jak nieskończenie wiele mamy odcieni barw, tak samo każdy z nas jest inny, unikalny i wyjątkowy. Dla mnie tworzenie wnętrza dla konkretnej osoby jest poniekąd wniknięciem w jej emocje, upodobania, oczekiwania. Tworzę wnętrza łazienek w stonowanych barwach jak również z mocniejszymi akcentami kolorystycznymi. W moich realizacjach możecie zauważyć tę różnorodność, która wynika z głębokiej analizy potrzeb naszych klientów. To oni tak naprawdę przekazują mi podświadomie to co lubią, w jakiej kolorystyce najlepiej się czują, a ja jako architekt wnętrz komponuję tę przestrzeń i
ubieram w kolory.

 

Projekt autorstwa Dominiki z wanną wolnostojącą MODERN, baterią wannową z serii VENICE oraz umywalką nablatową DOTI Black i baterią podtynkową umywalkową z serii VENICE.

 

Massi: Jakie sposoby wykorzystujesz na personalizację wnętrza łazienki i dopasowanie jej do użytkowników?

Dominika: Zawsze uważałam, że Architekt wnętrz powinien być dobrym psychologiem. Uważnie słucham moich klientów i to jest kluczem do sukcesu. Dzięki wnikliwym analizom ich potrzeb trafiam w styl wnętrza, który odzwierciedla ich charakter. Styl życia jaki prowadzą, praca i zainteresowania budują ich osobowość a ja staram się aby wnętrze było „szyte na miarę”. Głównym sposobem na stworzenie spersonalizowanego wnętrza łazienki jest rozmowa i zrozumienie potrzeb i oczekiwań naszych klientów.

 

 

Aranżacja autorstwa Dominiki z wanną wolnostojącą MODERN.

 

Massi: Umywalka nablatowa/wpuszczana w blat/wisząca czy wolnostojąca? Które rozwiązanie najchętniej wybierasz w swoich projektach?

Dominika: Przez niespełna dwadzieścia lat mojej pracy projektowej spotkałam się w wieloma trendami w kwestii kształtów i rodzajów umywalek. W tym momencie najczęściej wybieraną formą umywalki jest model wpuszczany w blat, który jest funkcjonalny i lekki w aspekcie wizualnym. Lubię również stosować umywalki nablatowe, których forma kształtuje wnętrze. Najczęściej stosowaną formą jest umywalka podwieszana. Tych modeli jest jednak dość mało na polskim rynku. Uważam, że przyszłość należy do umywalek podwieszanych/podblatowych, które są praktycznie niewidoczne lecz niesamowicie funkcjonalne.

 

 

Projekt autorstwa Dominiki z wanną wolnostojącą WALL. Fot. @krzysztofczapor

 

Massi: Wanna do zabudowy czy wolnostojąca?

Dominika: Wanna – zdecydowanie stawiam na wannę wolnostojącą. Jako Architekt wnętrz i mgr sztuki cenię sobie ciekawą formę i tak właśnie traktuję wannę – jako piękny mebel – rzeźbę. Aranżacja wanny wolnostojącej w konkretnej przestrzeni daje nam więcej możliwości. Możemy dobrać formę do styl uwnętrza, rozmiar do konkretnej osoby. W przypadku wanien najczęściej bazuję na kolorze białym i zwracam uwagę również na kwestie ergonomii i wygody. Nie stosuję bardzo dużych wanien, które pomimo zjawiskowego wyglądu są niewygodne i są mało funkcjonalne. Wanna wolnostojąca to z pewnością mocny trend w architekturze wnętrz, który utrzyma się jeszcze wiele lat.

 

 

Aranżacja autorstwa Dominiki z wanną wolnostojącą MODERN.

 

Massi: Łazienka idealna na jesienne wieczory – jak urządzić komfortowe wnętrze?

Dominika: Idealna łazienka na jesienne wieczory powinna przypominać klimat SPA. Ciepłe tonacje drewna, zieleń, barwy kojące i relaksujące, ciepłe tony. Komfortowe wnętrze łazienki powinno być wyposażone w odpowiednie nastrojowe, przygaszone światło skłaniające do relaksu. Łazienka z wanną wolnostojącą wyposażoną w drewnianą półkę stawianą na wannie. Na takiej półce możemy postawić świecę, lampkę wina bądź książkę. W łazienkach – pokojach kąpielowych lubię stosować tekstylia takie jak zasłony bądź meble tapicerowane np. fotel. Uważam, że sztuka również powinna się pojawiać w przestrzeni łazienki. Przyciemnione światło, blask świec, wanna wypełniona aromatem olejków cynamonu i pomarańczy to moim zdaniem najlepsza opcja na wieczorny jesienny relaks.

 

 

 

Idea kreowania wnętrz łazienek z myślą o osobach i ich charakterach jest nam niezmiernie bliska. Pani Dominiko serdecznie dziękujemy za inspirujący wywiad i jednocześnie cieszymy się, że wykorzystuje Pani nasze produkty do tworzenia indywidualnych łazienek. Życzymy dalszych sukcesów i rozwijania swojej pasji jaką jest projektowanie niepowtarzalnych wnętrz.

 

Architekt wnętrz Dominika Jurczak
DK architektura wnętrz dkwnetrza.pl Ig @dk_architektura_wnetrz

Fot. @krzysztofczapor

Loading...