Wybór korka Klik Klak do umywalki: z przelewem czy bez?

Podczas remontu łazienki lub jej drobnego odświeżenia, nie możemy zapominać o wyborze odpowiednich elementów wyposażenia, które pomogą nam utrzymać komfort i funkcjonalność przestrzeni. Wśród tych niezwykle ważnych elementów znajduje się korek do umywalki, znany także jako "klik klak". Czy powinien on być z przelewem, czy bez? Spróbujmy zrozumieć, co mogą oznaczać te różne opcje.

Czym jest korek klik klak?

Korek klik klak to rodzaj korka do umywalki, który jest znacznie łatwiejszy w obsłudze niż tradycyjne korki. Działa na zasadzie "naciśnij i otwórz". Można go łatwo zamknąć lub otworzyć, naciskając go jednym palcem.

Korek klik klak z przelewem

Korek klik klak z przelewem posiada dodatkowe otwory, które umożliwiają odprowadzenie nadmiaru wody, gdy korek jest zamknięty, a puszczona woda dochodzi do otworu przelewowego w umywalce. Dzięki temu woda nie przelewa się przez krawędź umywalki, nawet jeśli zostawimy otwarty kran. Jest to bezpieczna i wygodna opcja, zwłaszcza dla rodzin z małymi dziećmi, które mogą nieumyślnie zostawić otwarty kran.

Korek klik klak bez przelewu

Korek klik klak bez przelewu nie posiada dodatkowych otworów i zamyka całość odpływu, nie pozwalając na ucieczkę wody. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą napełnić umywalkę w celu umycia twarzy lub rąk, a następnie powoli wypuścić wodę. To samo można zrobić w wersji z przelewem. W wersji bez przelewu nie ma opcji ochronnej przed zalaniem. Zatem jeśli zostawisz  zamknięty korek i puścisz wodę – ta się wyleje poza umywalkę. Powód dla którego możesz zdecydować się na tego typu rozwiązanie, to estetyka i mniej elementów do czyszczenia - brak otworów na ścianie umywalki. 

Który wybrać?

Wybór między korkiem klik klak z przelewem a bez zależy w dużej mierze od posiadanej wersji umywalki, jeśli umywalka ma otwór na ścince to znaczy, że wymagany jest korek z przelewem. Brak przelewu w umywalce, to korek bez przelewu, a wybór samej umywalki zależy od indywidualnych preferencji i stylu życia. Jeśli często zapominasz o zamkniętym kranie i często zalewasz umywalkę, korek i umywalka z przelewem jest dla Ciebie. Z drugiej strony, jeśli preferujesz głębokie napełnienie umywalki i nie martwisz się, że zapomnisz o zakręceniu kranu, wtedy korek bez przelewu będzie dla Ciebie najlepszy. Jeśli wygrywają kwestie estetyczne i szybkość czyszczenia umywalki, zdecydowanie wybierz umywalkę i korek bez przelewu. Zawsze warto pamiętać, że wybór odpowiedniego korka do umywalki jest tylko jednym z aspektów utrzymania funkcjonalnej i stylowej łazienki. Zawsze zalecamy zwrócenie uwagi na jakość materiałów, z których wykonany jest korek, aby zapewnić trwałość i wydajność na lata.

Podsumowanie

Podsumowując, wybór korka klik klak czy to z przelewem, czy bez oraz samej umywalki, zależy głównie od naszych indywidualnych potrzeb i nawyków związanych z korzystaniem z łazienki. Oba rozwiązania mają swoje zalety i mogą skutecznie spełniać swoje funkcje, pod warunkiem, że są odpowiednio dopasowane do stylu życia użytkowników.

Ważne jest jednak, aby pamiętać, że dobrze dobrany korek do umywalki to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim praktyczność i bezpieczeństwo. Dlatego też zawsze warto zasięgnąć porady specjalistów lub skonsultować swój wybór z doświadczonym instalatorem, który pomoże nam dokonać optymalnego wyboru.

Niezależnie od wyboru, pamiętaj, że korek do umywalki powinien być nie tylko stylowy, ale przede wszystkim funkcjonalny i odporny na codzienne użytkowanie. Dlatego zawsze warto inwestować w produkty wysokiej jakości, które zapewnią nam satysfakcję z użytkowania przez długie lata.

Powiązane produkty

Korek klik klak umywalkowy...
  • Szybka wysyłka

Korek klik klak umywalkowy bidetowy duży czarny bez przelewu

79,00 zł
Korek klik klak umywalkowy...

Korek klik klak umywalkowy bidetowy duży czarny z przelewem

70,00 zł
Umywalka betonowa wisząca /...

Umywalka betonowa wisząca / nablatowa półokrągła z półką bez otworu na baterię 65 x 30 cm LARMO | różne kolory

1 690,00 zł
Umywalka ceramiczna...
  • -20%

Umywalka ceramiczna nablatowa owalna biała 59 x 39 cm OTYLA z otworem na baterię

295,00 zł 236,00 zł
Umywalka nablatowa...

Umywalka nablatowa prostokątna bez otworu na baterię 60 x 35 cm RAVA z konglomeratu

395,00 zł
Loading...