W Massi doceniamy tych, którzy łączą talent z profesjonalizmem, a także pasję z indywidualnym...

 

W Massi doceniamy tych, którzy łączą talent z profesjonalizmem, a także pasję z indywidualnym podejściem do klienta. Każda aranżacja to historia, która opowiada nam o domownikach, a projektant, który przekształca historię w całość wyposażenia wnętrz, jest dla nas inspiracją. We wrześniowym
plebiscycie „Projektant miesiąca” poznajcie utalentowaną architektkę wnętrz Ewelinę Loręcką.

 

 

Massi: Jak to się zaczęło? Skąd pomysł na pracę w zawodzie architekta wnętrz?

Ewelina: Moja droga do osiągnięcia zawodu architekta wnętrz nie była chyba planem od najmłodszych lat. Natomiast odkąd sięgam pamięcią to zawsze interesowałam się rysunkiem, malarstwem i sztuką. Wybierając studia najpierw zdecydowałam się na nieco inny zawód, ale jako drugi dodatkowy kierunek/kurs wybrałam właśnie Projektowanie wnętrz. Szybko zrozumiałam, że w tym zawodzie odnajdę się najlepiej :)  W 2010r. dostałam się na Wydział Architektury i Sztuk Pięknych do jednej z Krakowskich Uczelni i tak już zostałam w zawodzie.
Dzisiaj nie wyobrażam sobie pracy innej niż Architekt wnętrz. Uwielbiam to co robię i sprawia mi to wiele radości.

 

Projekt autorstwa Pani Eweliny z wanną wolnostojącą MODERN, miską wiszącą wc DECOS Rimles Slim oraz umywalką nablatową OTYLA.

 

Massi: Największe wyzwania w projektowaniu łazienki - co sprawia największą trudność przy projektowaniu łazienek?

Ewelina: Łazienka według mnie jest jednym z trudniejszych pomieszczeń do zaprojektowania w naszym domu, a tym bardziej w mieszkaniu. W blokach najczęściej są to niewielkie powierzchnie, a wiadomo, że mamy mnóstwo sprzętów, które chcielibyśmy zmieścić ale też ukryć. Zależy nam aby łazienka była pojemna, łatwa w utrzymaniu czystości, a także estetyczna – coraz częściej wymagamy od łazienek, aby była dla nas również strefą w pełni komfortową i relaksacyjną :) Największą trudność w projektowaniu łazienki sprawia rozplanowanie. Projekt wymaga dobrego planu, ergonomii i przede wszystkim musimy zadbać o bezpieczeństwo. Ustawiając urządzenia tj. umywalka, wanna, miska ustępowa czy kabina – musimy zachować przestrzenie funkcjonalne , tak, aby wszystkie czynności móc wykonywać swobodnie. Jeżeli dostosujemy wyposażenie do potrzeb wszystkich domowników, to mamy gwarancję, że przestrzeń w łazience będzie funkcjonalna.

 

Projekt autorstwa Pani Eweliny z wanną wolnostojącą WALL oraz miską wiszącą wc MOLIS Grey.

 

Massi: Wanna czy prysznic? Jakie rozwiązanie jest najchętniej wybierane przez klientów, a które polecasz jako projektantka?

Ewelina: Najlepiej jest mieć jedno i drugie. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Ciężko mi odpowiedzieć na pytanie na którą opcję częściej decydują się moi klienci. Niektórzy cenią sobie wannę, ze względu na możliwość zrelaksowania się i wyciszenia, a inni wolą rześki, stawiający na nogi prysznic. Każda z opcji ma swoją mocną stronę. Jeśli klient ma taki dylemat „wanna czy prysznic” ja jako projektantka najpierw staram się wziąć pod uwagę preferencje i potrzeby klienta, a także metraż pomieszczenia. Wtedy jestem w stanie zaproponować odpowiednie rozwiązanie.

 

Massi: Trendy w urządzaniu łazienki - czy obserwujesz zmiany w urządzaniu łazienek na przestrzeni czasu? Które rozwiązania odchodzą w niepamięć, a które zyskują na popularności?

Ewelina: Łazienki zawsze miały różne oblicza, natomiast w ostatnich latach zauważyłam mocny trend w kierunku natury i ekologii. Naturalne, stonowane barwy kojarzone z ziemią, wodą i powietrzem, materiały takie jak kamień, drewno czy rośliny tworzą nie tylko kojącą atmosferę ale też sprzyjają relaksowi w łazience. Dawniej w łazienkach „sporo się działo”.
W obecnych czasach częściej stawiamy na minimalistyczny wystrój, który nas nie przytłacza.

 

Projekt autorstwa Pani Eweliny z miską wc MOLIS Black, bidetem MOLIS Black oraz lustrem VALO Slim Black.

 

Massi: Sprawdzone sposoby na urządzenie małej łazienki. Na co warto zwrócić uwagę?

Ewelina: Aranżacja małej łazienki to zawsze duże wyzwanie. Najważniejszym etapem jest praktyczne zagospodarowanie przestrzeni.
Uważam, że warto postawić na jasną kolorystykę płytek oraz mebli, gdyż optycznie powiększą one przestrzeń. Ciekawym sposobem jest wykorzystanie bardzo dużego lustra, nie tylko nad umywalką ale również w innych miejscach w łazience. Ważne też, aby zwrócić uwagę na odpowiednie oświetlenie i zadbać o odpowiedni umiar w dodatkach. Aby uniknąć wrażenia chaosu i nieporządku, zostawmy „na wierzchu” w łazience jedynie niezbędne przedmioty.

 

Projekt autorstwa Pani Eweliny z umywalką nablatową MOLIS Grey, wanną wolnostojącą WALL oraz baterią wannową natynkową CONCEPCION.

 

Massi: Wanna wolnostojąca w małej łazience. Czy to możliwe?

Ewelina: Oczywiście, że tak! :) Wanny wolnostojące bardziej nadają się do dużych łazienek, co nie oznacza, że nie da się ich wkomponować w małe wnętrze. Na rynku mamy coraz większy wybór wanien wolnostojących. Jedna z moich ulubionych to wanna WALL. Występuje w kilku rozmiarach i ma ergonomiczne kształty, które idealnie pasują do małych pomieszczeń.

 

Massi: Marka Massi – polecana przez Ciebie jako projektanta, czy wybór klientów?

Ewelina: Bardzo często to ja polecam asortyment firmy Massi, mając zaufanie do produktu i producenta. Klienci czasami nie wiedzą jakie są nowości i rozwiązania na rynku, więc staram się pokazywać na bieżąco co ma w swojej ofercie Massi. Oczywiście zdarzają się i tacy klienci, którzy od razu maja na oku pewien produkt, który widzieli w salonie łazienkowym lub na stronie internetowej.

 

 

Pani Ewelinie dziękujemy za inspirujący wywiad i  pokazanie, że projektowanie to nie tylko dobór armatury, ceramiki czy umiejętność łączenia stylu. To także małe elementy, które składają się na spójną i estetyczną całość. Trzymamy kciuki za rozwój Pani kariery zawodowej, a wszystkich chętnych Architektów i Projektantów zapraszamy do udziału w programie "Projektant miesiąca"!

 

 

Loading...