Autor nie tylko pięknych aranżacji, ale także wspaniałych realizacji własnych...

Z przyjemnością prezentujemy lipcowy wywiad z projektantem miesiąca Arturem Brzuchaczem, założycielem pracowni projektowej Arch/tecture. Autor nie tylko pięknych aranżacji, ale także wspaniałych realizacji własnych projektów, inspiruje i opowiada o swoim stylu projektowania.

Czytając rozmowę z Arturem Brzuchaczem dowiecie się m.in.:

  • Skąd czerpie inspirację w codziennej pracy?
  • Jaki wygląda proces dopasowywania materiałów do wnętrza łazienki ?
  • Które z produktów Massi najchętniej wykorzystuje w aranżacjach i dlaczego?

Miłej lektury :)

 

 

Massi: Kim jest Artur Brzuchacz i jaki jest prywatnie?

Artur: Artur Brzuchacz - projektant i dekorator wnętrz. Absolwent Szkoły Wnętrz i Przestrzeni w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Właściciel krakowskiej Pracowni Projektowej Arch/tecture. Projektowaniem wnętrz zajmuję się od blisko 8 lat i chętnie uczestniczę we wszelkich szkoleniach branżowych, targach czy spotkaniach stale poszerzając swoją wiedzę.

Swoje kilkuletnie doświadczenie zdobywałem pracując wcześniej w markecie budowlanym zajmując się aranżacją łazienek i kuchni, a później na stanowisku architekta wnętrz w lokalnej firmie przeprowadzającej rearanżacje starych budynków pofabrycznych na potrzeby biurowe. To tutaj zrodziło się moje zamiłowanie do stylu industrialnego, po który chętnie sięgam w swoich projektach.

Prywatnie jestem zwolennikiem aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Uwielbiam grać w tenisa ziemnego i squasha, kocham podróże, a najlepiej relaksuję się na łonie natury wędrując po górach. To ostatnie zdecydowanie ułatwia bycie mieszkańcem Krakowa ?.

 

Projekt autorstwa Artura z umywalką nablatową SOMON oraz miską wiszącą wc TRINGO.

 

Massi: Jaka jest geneza powstania Arch/tecture?

Artur: Arch/tecture powstało zaraz po zakończeniu studiów - początkowo jako przestrzeń do dzielenia się swoimi obserwacjami i inspiracjami wnętrzarskimi z innymi.
W pierwszej fazie była to strona na Facebook’u, która na przestrzeni kilku lat z bloga wnętrzarskiego przerodziła się w platformę na której przeprowadzane są m.in. wywiady z młodymi twórcami. Na blogu dzielę się również swoimi spostrzeżeniami odnośnie współpracy z projektantem wnętrz, opisuję swoją pracę „od kuchni” i inspiruję własnymi aranżacjami.

Od kilku lat budują własną markę prowadząc swoją pracownię i poszerzając stale grono zadowolonych ze współpracy inwestorów. Dużo o mojej pracy można dowiedzieć się na ten moment z konta na Instagramie @arch_tct.

 

Realizacja projektu autorstwa Artura z umywalką nablatową OTYLA, wanną do zabudowy ELEGA  oraz miską wiszącą wc DECOS DURO.

 

Massi: Jak wygląda proces dopasowywania materiałów do wnętrza łazienki i skąd czerpie Pan inspiracje?

Artur: Główną inspiracją do każdego projektu – jakkolwiek banalnie to nie zabrzmi – jest sam inwestor. To on najlepiej wie czego oczekuje od projektu i jaki klimat wnętrz najbardziej mu odpowiada. Cały proces projektowy trwa kilka tygodni i rozpoczyna się od wspólnej rozmowy podczas której inwestor określa swoje preferencje, obecne przyzwyczajenia, marzenia. Przechodząc wspólnie ze mną przez poszczególne etapy projektu – od układu aranżacyjnego poprzez model 3D, dobór materiałów, pliki wykonawcze - tworzymy aranżację możliwie w pełni odpowiadającą na jego potrzeby.

W zdecydowanej większości stawiam na prezentację wybranych produktów i materiałów na żywo, stąd tak ważna jest dostępność danych firm w salonach sprzedaży. Klienci nie kupią przysłowiowego „kota w worku”, a obejrzenie produktu daje im gwarancję przemyślanego i odpowiedniego zakupu.

 

Realizacja projektu autorstwa Artura z umywalką nablatową LANO z otworem na baterię.

 

Massi:  Które z produktów Massi wpisują się w obecne trendy przy urządzaniu łazienki i dlaczego?

Artur: Zdecydowanie jest to kolorowa ceramika i ścianki prysznicowe Molis Nature.
Obecnie każdy chce, aby jego wnętrze czymś się wyróżniało i miało element przyciągający uwagę. Kolorowa ceramika to świetne rozwiązanie, które może ożywić strefę umywalkową lub przełamać stereotypowe myślenie o strefie WC jako miejscu które trzeba ukryć.
Z kolei ścianki prysznicowe wpisują się w modny nurt obłych elementów, a barwione szkło bardzo wraca do łask. Oba te elementy – kolorowa ceramika i ścianki prysznicowe – mogą stworzyć niezwykły, spójny klimat we wnętrzu.

 

Projekt autorstwa Artura z miską wiszącą wc DECOS Rimless Slim oraz wanną wolnostojacą WALL.

 

Massi: Projekty łazienek Pana autorstwa charakteryzuje wysoka estetyka i minimalizm. Jak określiłby Pan swój styl projektowania?

Artur: Moje ulubione ostatnio określenie projektów Arch/tecture to elegant industrial. Nie wiem nawet, czy taki styl funkcjonuje w branży, ale te dwa słowa świetnie definiują moje aranżacje. Łącze w nich eleganckie, minimalistyczne elementy o ponadczasowym charakterze z loftowymi stelażami, metalowymi uchwytami, drewnem, cegłą i żywymi roślinami. Stawiam na prostotę, ale każdy projekt musi mieć swój element charakterystyczny.

Pięć TOP produktów Massi wg Artura Brzuchacza to:

  1. Miska wisząca WC DECOS Mini – elegancka, minimalistyczna, kompaktowa – idealna do małych łazienek.
  2. Miska wisząca WC TRINGO – idealna do wnętrz industrialnych łazienek, gdzie królują proste, geometryczne podziały.
  3. Umywalka nablatowa LANO – bardzo często po nią sięgam – jest wygodna w użytkowaniu, bardzo kompaktowa i posiada otwór na baterię przez co odpada problem z montażem jej w blacie szafki podumywalkowej.
  4. Umywalka nablatowa MOLIS Green – ma rewelacyjny kolor i wykorzystałem ją w ostatniej aranżacji industrialnego mieszkania; będzie w nim świetnie korespondować z płytkami w podobnym kolorze w strefie wanny.
  5. Wanna wolnostojąca CREATIVE – bo to idealny, efektowny element do projektu pokoju kąpielowego z industralnym charakterem.

 

Realizacja projektu autorstwa Artura z umywalką nablatową MORINA oraz wannną do zabudowy ELEGA.

 

Massi:  Czy istnieje możliwość tworzenia ponadczasowych projektów łazienek ?

Artur: Zależy co rozumiemy przez ponadczasowość ?. Generalnie wychodzę z założenia, że łazienka to wnętrze, którego nie remontujemy co 2 lata. Jej wykończenie kosztuje sporo – zarówno pod kątem zakupu samych materiałów, jak i robocizny. Niemniej warto po 8- 10 latach pomyśleć o jej odświeżeniu i większym lub mniejszym remoncie. Osobiście jestem zwolennikiem tworzenia możliwie neutralnej, prostej bazy w łazience i malowaniu farbą możliwie dużej części ścian. Daje nam to perspektywę szybkiego i efektownego remontu niskim kosztem, a takie wnętrze będzie zmieniało swój charakter w zależności o wprowadzonych do niego dodatków.

 

Massi: Jakie trendy w projektowaniu łazienek będą obowiązywały w najbliższym czasie?

Artur: Uważam, że nadal mocno będą rozwijały się style boho i industrialny, które od kilku dobrych lat królują we wnętrzach i skradły serca Polaków. Sporo powstaje również aranżacji w nurcie modern classic, który cechuje się elegancją i ponadczasowością, przez co preferuje go spore grono wykańczających swoje lokum.
Obecnie ciężko wyróżnić jakiś konkretny styl aranżacji wnętrz. Zauważa się w nich spory eklektyzm i coraz częstsze sięganie do mniej standardowych niż gresy materiałów – płytek w płynie, spieków kwarcowych, zielonych, żywych ścian, drewna egzotycznego, paneli dekoracyjnych, tapet. Przy tak szerokim rynku materiałów tym bardziej warto sięgnąć po pomoc projektanta, który pomoże spiąć nasze wymarzone elementy w całość, a często odradzi dane rozwiązanie aby nie przeładować wnętrza.

 

 

Panie Arturze dziękujemy za podzielenie się wiedzą i inspirującymi realizacjami projektów. Cieszymy się, że nasze produkty zyskują coraz większe zaufanie wśród projektantów i klientów. Mamy nadzieję, że to dopiero początek naszych wspólnych projektów. Życzymy sukcesów w dalszej pracy, która zdecydowanie jest Pana pasją.

A wszystkich Architektów i Projektantów wnętrz zapraszamy do współpracy oraz udziału w programie "Projektant miesiąca".

 

Loading...