Wanna narożna do zabudowy – rodzaje obudowy
Wanna narożna do zabudowy może stanowić niezłe wyzwanie, zwłaszcza kiedy nie wiemy, jaki typ obudowy wybrać i nigdy jej nie montowaliśmy. Natomiast warto taką zabudowę zamontować, ponieważ pozwala ona zakryć mało estetyczną część łazienki. Co więcej, zamontowanie jej nie jest zbyt trudne.
Rodzaje obudowy
Wanna narożna do zabudowy to bardzo dobry pomysł, kiedy chcemy ukryć nieestetyczną podłogę w łazience, syfon lub odpływ. Jest łatwa w montażu i do utrzymania w czystości. Do tego szeroki wybór na rynku sprawia, że dopasowanie obudowy do naszej łazienki nie powinno być trudne.
Istnieje kilka rodzajów obudowy:
- gotowe panele, czyli inaczej zdejmowane osłony,
- obudowa wanny z płyt gipsowo-kartonowych,
- kamienna obudowa,
- obudowa płytkami ceramicznymi.
Wanna narożna do zabudowy w postaci gotowych paneli to najprostsze rozwiązanie. Zdejmowane osłony przyczepia się do krawędzi wanny i do ściany. Jest to rozwiązanie szybkie, łatwe i wygodne, zwłaszcza w przypadku ewentualnej awarii.
Zabudowa z płyty kartonowo-gipsowej z kolei polega na zamontowaniu odpowiedniego stelażu, na którym zamocowane będą wodoodporne płyty gipsowo-kartonowe.
Bloczki z betonu komórkowego (stosowane w obudowie murowanej) to jedno z najbardziej trwałych rozwiązań. Taką obudowę można dodatkowo wykończyć tynkiem ozdobnym lub płytkami ceramicznymi.
Wanna narożna do obudowy można także zostać zabudowana płytkami ceramicznymi. Jest to trwała obudowa, a same płytki nie odbarwiają się i są odporne na wilgoć.